Виноград Юпітер
150,00 грн.
- Термін дозрівання: ранній (середина серпня)
- Сорт: десертний
- Зимостійкість: висока
- Запилення: самоплідний
- Кісточка: ні
- Колір ягоди: фіолетовий
- Умови проростання: : легкі та теплі ґрунти
Опис
Новий комплексно-стійкий сорт винограду Юпітер виведено селекціонерами США наприкінці 20 століття. Районовано на території України. Сорт ранній і має високу зимостійкість, що робить його придатним для виноградарства Полісся з укриттям на зиму. Повне визрівання ягід настає через 115-125 днів за середньої температури 24-26˚С. Кущі середньої сили зростання в кореневласних насадженнях. Квітка двостатева.
За щільністю грона помірно пухкі, формою циліндрично-конічні. Середня маса грон 200-250 г, а ягід 4-5 г (19-23х17-19 мм). За формою ягоди овальні. Колір ягід залежить від стадії дозрівання на початку, вони червоні, потім стають сині та темно сині наприкінці. Повне визрівання ягід настане в середині серпня, а висітимуть на кущі без псування до кінця вересня. Смак ягід винограду Юпітер гармонійний, м’якуш солодкий, м’ясисто-соковитий з сильним приємним ароматом, в якому присутні мускатні тони. Особливо виражений аромат при перетримці грон. Шкірка тонка, міцна.
Безнасінність висока, іноді трапляються невеликі рудименти. Ягоди стійкі до розтріскування, осами уражаються слабо. Сорт високоврожайний (230 ц/га). Кількість плодоносних пагонів близько 75%. Число грон на втечу, що розвинулася – 1,2; на плодоносний – 1,6. Пагони з нирок, що заміщають, в основному плодоносні. Рекомендована схема посадки 3×1,5 м. Лоза визріває добре майже 95% довжини втечі. Обрізка плодових стрілок, що рекомендується, на 5-8 очок з обов’язковою уламкою зайвих безплідних пагонів. Сорт можна вирощувати як кореневласними насадженнями, так і щепленими саджанцями.
Стійкість до морозу досить висока (до мінус 26), проте для гарантованого отримання врожаю потрібне укриття лоз на зиму. Достатньо після обрізки зняти лози з шпалери, пришпилити до землі і накрити одним шаром агротканини. Чутливість до мілдью середня, максимальний бал ураження 3,0-3,5 бала, толерантний до оідіуму – 3,0 бала. Вимагає 1-2 профілактичних обробок від мілдью та оідіуму. Відносно стійкий до розтріскування ягід. Використовується в основному для споживання у свіжому вигляді. Як рано дозріваючий сорт з підвищеною морозостійкістю і гарною якістю ягід перспективний для вирощування з укриттям на зиму в центрі та на півночі України.
Відгуки
Відгуків поки що немає.