Обрізка та обробка саду

Обрізка та обробка саду

ОПИС ПОСЛУГИ

ОБРІЗАННЯ САДУ

З приходом весни, коли встановлюється позитивна температура, відсутні опади і ще не почався рух соку рослин, зазвичай, початок березня, саме час підготувати чистий, гострий інструмент (пила, секатор), водоемульсійну фарбу з фунгіцидом для дерев, садовий вар і драбину. Починається час обрізання саду.

Саме навесні ми обрізаємо дерева, якщо перед нами стоять такі цілі:

  1. Обрізка на плодоношення – видаляємо на кільце всіх конкурентів на центральному провіднику, скелетних та напівскелетних гілках; вирізаємо всі гілки, що загущають крону; перевіряємо підпорядкування гілок.
  2. Зменшення габаритів дерева – укорочуємо скелетні гілки, а також знижуємо крону з переведенням на бічне розгалуження.
  3. Формуюча обрізка – підпорядковуємо основні гілки між собою і підкоряємо їх центральному провіднику, укорочуємо гілки для врівноваження їхньої сили зростання, а також для того, щоб викликати потрібне нам розгалуження для закладання чергового ярусу скелетних гілок.
  4. Омолоджуюча обрізка – на старих деревах зрізаємо більше 1/3 гілки на скелетних гілках, щоб зі сплячих бруньок, почали розвиватися молоді пагони, але при цьому потрібно пам’ятати, що така обрізка проводиться у 2-3 етапи (у 2-3 роки) ), інакше можна сильно послабити рослину.
  5. Санітарна обрізка – вирізаємо всі сухі, хворі та пошкоджені гілки. Цей вид обрізки можна виконувати і восени.

Після обрізки дерев проводимо дезінфікуючу обробку зрізів. Ті, що більше 5 мм, дезінфікуємо білою водоемульсійною фарбою з фунгіцидом системної профілактичної та лікувальної дії. А дрібні зрізи замазуємо садовим варом.

ОБРОБКА САДУ

Ми проводимо комбіновану обробку саду (березень-листопад) використовуючи як біологічні препарати (культуральні рідини, що містять суперечки та міцелій грибів, віруси та бактерії), так і хімічні препарати (інсектициди та фунгіциди загальної дії, препарати, що містять мідь). Обробка здійснюється як до початку руху соку, так і під час вегетації рослин.

При правильній програмі обробки саду з урахуванням робочих температур і періодів внесення дані препарати убезпечать рослини від бактеріального раку, ракових пошкоджень штамбових і скелетних гілок, некрозів листя і квіток, усихання пагонів і гілок, моніліозу, кучерявості листя персика, борошнистої роси гнилі, плодожерки, п’ядениці, молі.

ВАРТІСТЬ ПОСЛУГ

Обрізка від 100грн. / дерево
Обробка 350 грн. / сотка

ПОШИРЕНІ ЗАПИТАННЯ

Залежно від завдання рослини обрізаються і пізньої осені (після закінчення руху соку), і ранньою весною (до початку руху соку). Восени проводиться санітарне обрізування, коли вирізаються сухі, хворі та пошкоджені гілки. Проведення формуючої обрізки восени не рекомендується, оскільки при сильних морозах можливі морозобоїни, розтріскування місць зрізів, додаткові ушкодження. Така обрізка лише послабить рослину. З настанням весни, при плюсовій температурі та відсутності опадів, до початку руху соку рослин проводимо всі види обрізок. Це безпечний період обрізки, повернення сильних морозів малоймовірне, рослини мають достатньо часу і сил для загоєння.
Слід пам’ятати два основні правила, з яких починається мистецтво обрізання:
  1. Укорочування гілки – зрізаємо гілку над потрібною нам ниркою, спрямованою назовні крони. Висота зрізу 2-4 мм над брунькою.
  2. Видалення гілки – при вирізці гілки повністю, зріз робимо біля місця її відходження від більшої гілки, за кільцевим напливом, що є у її основи, такий зріз називається – на кільце. Або ж зрізаємо гілку на роздоріжжі.
Личинки хруща – справжнє лихо для будь-якого садівника. Протягом двох років личинки хруща повільно, але правильно підточують рослини, поїдаючи коріння. Основна ознака “роботи” хруща – в’янення рослини, враховуючи регулярний помірний полив. Для боротьби з личинками хруща 1-го та 2-го покоління ефективний інсектицид кишково-контактної дії. Розчин інсектициду (дозування згідно з рекомендацією виробника) слід вносити в ґрунт при поливі рослини. Бажано зробити поглиблення у ґрунті для прямого доступу препарату до коріння рослини. Таку обробку можна проводити 2-3 рази на сезон за наявності хруща та один раз на сезон з метою профілактики.
Кучерявість листя персика – захворювання грибкової природи. Найбільш ефективним способом усунення причин є обробка персика розчином мідного купоросу до початку вегетації рослини. Якщо таку обробку Ви пропустили і зіткнулися, безпосередньо, із проблемою кучерявості, слід вибрати комбінований метод лікування, використовуючи фунгіцид, що містить мідь, та біологічні препарати, що містять суперечки та міцелій грибів, для яких збудник кучерявості листя персика буде живильним середовищем. Уражені дерева обробляються один раз на 10 днів 2 рази на місяць. Спільно дані препарати не вносяться, оскільки фунгіцид знищить корисні суперечки та міцелій грибів разом із шкідливими. Інтервал роздільної обробки – 30 днів.